طرز تهیه خوراک عنکاس

معرفی : عنکاس (ماهی مرکب) یکی از غذاهای محلی استان هرمزگان است که به صورت خوراک و کباب طبخ می شود.این ماهی را به تکه‌های مربعی شکل قطعه قطعه کرده و با مقداری آب و خرما داخل دیگ می‌پزند. پیاز را خرد کرده، تفت داده و ماهی را به آن اضافه می‌کنند. سپس سیب‌زمینی سرخ‌شده را با یک عدد فلفل سبز، رب گوجه فرنگی، نمک، ادویه و فلفل به غذا می‌افزایند  تا با حرارت کم پخته شود.

طرز تهیه خوراک عنکاس

مواد لازم جهت تهیه خوراک عنکاس (ماهی مرکب):

عنکاس: 250 گرم

پیاز: 2 عدد

خرما: 3 تا 4 عدد

روغن: به میزان لازم

رب گوجه فرنگی: 1 تا 2 قاشق غذاخوری

ادویه: نصف قاشق مرباخوری

نمک و فلفل: به میزان لازم

زردچوبه: نصف قاشق چایخوری

طرز تهیه خوراک عنکاس:

ماهی عنکاس را پس از تمیز کردن خوب می شوریم و به قطعات کوچک تقسیم می کنیم و با خرما در دیگ ریخته و آب را اضافه می کنیم و به مدت 20 الی 30 دقیقه می جوشانیم تا عنکاس نرم شود (خرما باعث خوش رنگ شدن و نرم شدن عنکاس می شود).

پیاز را به خلال های نازک خورد کرده و در روغن تفت می دهیم تا طلایی شود. سپس زرد چوبه را اضافه می کنیم و عنکاس آب پز شده را با پیاز مخلوط کرده و 2 الی 3 دقیقه در پیاز تفت می دهیم. سپس رب گوجه را اضافه می کنیم و نمک و فلفل و ادویه را اضافه می کنیم و همه مواد را با هم زیر و رو می کنیم.

سپس یک پیمانه آب ریخته و حرارت را زیاد می کنیم، پس از به جوش آمدن حرارت را کم می کنیم و در دیگ را می بندیم و به مدت 15 دقیقه روی حرارت ملایم می پزیم.

غذا را در بشقاب می ریزیم و اطراف آن را تزئین می کنیم.

نکته : در صورت دلخواه می توانید نصف پیمانه فلفل دلمه خرد شده و قارچ تفت داده شده را به این خوراک اضافه کنید. معمولآ نصف پیمانه سبزی ماهی هم به این خوراک اضافه می کنند. پس از این که پیاز سرخ شد، مواد نامبرده را می ریزیم و تفت می دهیم بعد عنکاس اضافه می کنیم.

You have no rights to post comments