قیمه بوشهری

معرفی : شاید با شنیدن اسم قیمه فکر می کنید این غذا مثل قیمه های معمولی است اما اصلا این طور نیست. قیمه بوشهری، طعمی ترش و شور دارد و گوشت آن باید کاملا کوبیده و له شود. مواد اولیه این غذا سیب زمینی، رب، لپه، پیاز، لیمو عمانی، زعفران، دارچین و نمک است و معمولا به همراه شکر پلو که یکی از محبوب ترین غذاهای بوشهر است خورده می شود.

قیمه بوشهری

مواد لازم :

 1. 2 پیمانه لپه
 2. 1پیمانه گوشت گوسفند ریش ریش شده
 3. 1 عدد پیاز خلال شده متوسط
 4. 2 ق غ رب گوجه
 5. 2 عدد سیب زمینی متوسط آبپز شده
 6. 2 عدد لیمو عمانی
 7. ادویه، فلفل، نمک، زیره و کمی زنجبیل
   
  طرز تهیه : 
   
  در مرحله اول لپه و گوشت گوسفند رو بزارید آبپز بشن (اینجوری طعم گوشت به خورد لپه ها میره). بعد از آبپز شدن گوشت رو ریش ریش کنید.
   
  همزمان سیب زمینی ها رو هم جدا آبپز کنید (برای اینکه سریع تر آبپز بشن پوستشون رو بگیرید و ریزشون کنید. کمی نمک بزنید و بزارید تو آب بپزند).
  بعد پیازها رو خلالی کنید و سرخ کنید و گوشت ریش ریش شده رو بهش اضافه کنید و کمی تفت دهید.
   
  بعد لپه ها و سیب زمینی آبپز رو بکوبید تا حسابی له شوند. (اگر دوس دارین لپه زیر دهنتون بیاد تا این مرحله کافیه اگر نه بیشتر لهشون کنید.)
   
  حال لپه و سیب زمینی رو به گوشتمون اضافه میکنیم و هم میزنیم تا کامل مخلوط شوند. بعد کمی رب گوجه سرخ میکنیم و اضافه می کنیم. آبجوش هم بریزید طوری که روی مواد رو بگیرد.
   
  حال دو تا لیمو عمانی رو سوراخ کنید و بندازین توش و کمی زنجبیل و فلفل و نمک اضافه کنید.
   
  در آخر درش رو بزارید و کمی بهش فرصت بدهید تا حسابی جا بیوفتد. قیمه بوشهری آب کمی داره و موادش طوری با هم مخلوط شده که حالت کشدار پیدا میکند.

You have no rights to post comments