رستوران های قشم

رستوران های قشم دارای غذاهای متنوع نظیر دریایی ، ایرانی ، انواع کباب ، فست فود ، بین المللی و . . . می باشد . رستوران های جزیره قشم اکثرا در هتل های می باشند و بقیه در کنار دریا و مراکز تجاری شهر قرار دارند.ساعت کار رستوران ها 12 تا 15 و 19 تا 24 می باشد. مسافران تور قشم می توانند در سفر خود به رستوران های معروف جزیره قشم بروند و انواع غذاهای دریایی و بین المللی را میل کنند.

نام رستوران های جزیره قشم :

رستوران بانی ، رستوران نعیم ، رستوران شاد ، رستوران آریا ، رستوران سید ، رستوران آبیدر ، رستوران عرفان ، رستوران پردیس ، رستوران خلیج فارس ، غذا سرای 133 ، کبابسرای کردستان 1 و 2 ، کباب دبش ، غذاخوری زیتون ، کباب شقایق ، پیتزا تنوری سان برگر ، پیتزا ساندویچ جزیره ،پیتزا ساندویچ رامیسا ، پیتزا دلف ، پیتزا و ساندویچ زیتون ، پیتزا و کنتاکی شب ، کباب ترکی و رامیسا ، ساندویچ گلشن ، ساندویچ شبهای جزیره ، ساندویچ هایدا ، رستوران سبز شاندیز

بندرگاه های قشم

قشم جز جزیره های مهم و پر رفت و آمد خلیج فارس محسوب می شود که دارای بنادر قدیمی و پررونق اقتصادی می باشد که بازار بسیار مهم برای کالاهای کشورهای حاشیه خلیج فارس می باشد. در گذشته بنادر صیادی و بنادر تجاری در نزدیک هم قرار داشتند ولی امروزه برای پیشرفت اقتصادی بندرگاه های قشم به صورت اختصاصی خدمات به کشتی های تجاری و صیادان را به عهده گرفته اند . از بندرهای مهم و شهرستان های قشم می توان به بهمن ، شهید ذاکری ،سلخ ، مسن ، سوزا ، کاوه ، لافت ، درگهان ، باسعیدو ، فجر ، شرکت نفت ، رمچاه ، کندالو ، طبل ، هنگام اشاره کرد.

 

چه زمانی به قشم سفر کنیم

چه زمانی به قشم سفر کنیم

اختلاف درجه حرارت فصلى جزیره قشم خیلی زیاد می باشد. زمانهایی که خیلی گرم می باشد 10 تیر ماه تا 10 شهریور ماه می باشد و سردترین ماه‌ سال دى ماه و بهمن ماه می باشد. حداکثر و حداقل دماى مطلق در جزیره قشم 46 و صفر درجه سانتى‌گراد به ثبت شده است. در نتیجه فصل زمستان و نیمه اول فصل بهار بهترین زمان و فصل برای رفتن به قشم می باشد.

چگونه به قشم سفر کنیم

چگونه به قشم سفر کنیم

اگر میخواهید به قشم سفر کنید با هواپیما سفر کنید و اگر تمایل دارید از خودرو شخصی استفاده باید اول به شهر بندرعباس و بعد با کشتی حمل خودرو به قشم سفر کنید و حتی می توانید از بند عباس نیز با قایق های تندرو و یا کشتی های لنج به قشم سفر کنید. اگر هوا مناسب بود قایق های تندرو صبح ها از ساعت 6 صبح تا ساعت 9 شب همه روزه از اسکله شهید ذاکری به سمت اسکله شهید حقانی و برعکس نیز وجود دارد. برای گرفتن بلیت الزاما 30 دقیقه قبل در ایستگاه حتما حضور داشته باشید. 

شماره تماس اسکله شهید ذاکری: 5225536
شماره تماس فرودگاه بین المللی قشم: 5735000-5735010

زبان و گویش مردم قشم

zaban va goyesh mardom qeshm

زبان و گویش مردم قشم همانند اکثر مردمان ساکنان بنادر و ساحل های جنوبی کشور ، فارسی و برای اکثر مردم و مسافرانی که به جزیره قشم و دیگر جزیره ها سفر می‌کنند قابل فهم می باشد. لهجه‌ عامیانه مردم قشم در روستاها و شهرهای آن یکسان می باشد، اهالی مردم شهر قشم و درگهان به علت دادوستد و رفت و آمد با مردم شهر میناب، خمیر، بندرعباس، کنگ، پل, لنگه و بندرهای نزدیک، با لهجه‌ای مشابه لهجه بندرعباس، مینابی (بندری)، پلی (بندر پل خمیر) صحبت می‌کنند و ساکنان و مردم روستای اعماق جزیره به علت مسافرت به هندوستان و شیخ‌نشین‌ها به زبان عربی هندی هم آشنا می باشند و واژه‌ها و کلماتی از زبان‌ها وارد لهجه این ساکنین شده‌است. عمدتا زبان محلی قشمی،  از زبان‌های فارسی، بندری، هندی و انگلیسی آمیخته شده است .